دیسپلی پورت یا HDMI؛ کدامیک برای گیمینگ بهتر است؟

امروزه با پیشرفت های پرشتاب تکنولوژی شاهد انواع و اقسام اتصالات و کابل‌های جدید هستیم.
ممکن است این سوال پیش بیاید که با وجود انواع مختلف این اتصالات و پورت‌های ورودی و خروجی تصویر در کامپیوتر و تلویزیون و ویدئو پروژکتورها ،کدامیک را باید انتخاب کرد. خصوصا در سال های اخیر کاربران زیادی به سمت مانیتورها و تلویزیون‌هایی با رزولوشن ۴K یا بهتر بگوییم Ultra HD  گرایش پیدا کرده اند و به تدریج نسل اتصالات قدیمی DVI و VGA نیز جای خود را به اتصالات نسل جدید مانند  HDMI داده‌اند ،
با این توضیحات، قصد داریم در این مقاله اشاره‌ای گذرا به برخی از محاسن و ویژگی‌های سه اتصال پرطرفدار داشته باشیم.
استانداردهای HDMI و Displayport شباهت‌های زیادی به هم دارند و تفاوت عمده‌ی آن‌ها، استفاده‌ی بیشتر از یکی در تلویزیون‌ها و دیگری در کامپیوترهای شخصی است.
هر دو پورت HDMI و دیسپلی‌پورت قادر به ارسال ویدیوی دیجیتال با رزولوشن ۴K به نمایشگر هستند. اما تفاوت این دو پورت در چیست؟

HDMI یا دیسپلی پورت؛ کدامیک برای گیمینگ بهتر است؟

قصد داریم در نگاهی کوتاه مزایا و معایب اتصال رایانه شخصی با استفاده از دیسپلی پورت و HDMI به مانیتور را بررسی کرده و تأثیر آن‌ها روی گیمینگ را مقایسه کنیم.

درحالی‌که بسیاری از کاربران روی موارد مختلف ازجمله نوع کارت گرافیک، میزان حافظه رم یا نوع پردازنده دقت می‌کنند؛ اما موارد بسیار ساده و پیش‌پا افتاده می‌تواند تأثیر قابل توجهی روی افزایش لذت گیمینگ بگذارد.

اصولا روش‌های مختلفی برای اتصال رایانه به مانیتور وجود دارد که در این مقاله به دو مورد از روش‌های رایج یعنی HDMI و Display‌Port می‌پردازیم.

کانکتورها

کانکتور HDMI دارای ۱۹ پین است و معمولاً در سه اندازه‌ی گوناگون استفاده می‌شود. نوع A استاندارد است، نوع C مینی نام دارد و نوع D که کوچک‌ترین اندازه را دارد، میکرو نامیده می‌شود. پرکاربردترین اندازه همان نوع A است و البته یک اندازه‌ی دیگر به‌نام E هم معرفی شده که بیشتر در صنعت خودرو کاربرد دارد.
بیشتر کانکتورهای HDMI ازطریق اصطکاک در موقعیت خود قفل می‌شوند و لذا محکم در سوکت فرو می‌روند اما برخی از سازندگان مکانیزم‌های خاصی برای قفل شدن کانکتور پیش‌بینی کرده‌اند که از شل شدن آن جلوگیری می‌کند.
سه اندازه‌ی متداول کانکتور HDMI در تصویر زیر نمایش داده شده‌اند:

کابل HDMI

HDMI: اتصال رایانه به مانیتور با استفاده از کابل HDMI از روش‌های رایج و استاندارد محسوب می‌شود که در حال حاضر بیشتر کاربران از این روش استفاده می‌کنند. استفاده از چنین روشی برای زمانی‌که فاصله بسیاری میان دستگاه و مانیتور وجود دارد، بسیار مناسب است؛ زیرا افت بسیار کمی در کیفیت به وجود می‌آید. هزینه استفاده از کابل HDMI نیز از دیسپلی پورت کمتر است.

نکات مثبت

 • طول کابل تأثیر کمتری روی کیفیت دارد
 • هزینه کمتر نسبت به دیسپلی‌ پورت

نکات منفی

 • نرخ انتقال پایین‌تر نسبت به دیسپلی پورت
 • عدم پشتیبانی از انویدیا G-Sync (تنها HDMI 2.1 از G-Sync پشتیبانی می‌کند)
 • عدم برخورداری از کلیپ‌های اتصال‌دهنده
 • عدم امکان پخش تصویر روی چند صفحه نمایشگر
درباره نکته آخر باید گفت که برای استفاده از هر تعداد نمایشگر نیاز به همان تعداد درگاه HDMI وجود دارد و نمی‌توانیم با استفاده از تنها یک درگاه HDMI چند نمایشگر را به رایانه متصل کنیم.

کابل دیسپلی پورت

DisplayPort: برای مدتی می‌شود که تکنولوژی دیسپلی پورت معرفی شده است و در حال حاضر نیز بیشترین نرخ انتقال داده را ارائه می‌دهد. درواقع چنین فناوری امکان استفاده از نرخ نوسازی بالاتر و حتی در رزولوشن ۸K را فراهم می‌کند. با این حال استفاده از دیسپلی پورت معایبی نیز دارد که می‌توان به افت شدید کیفیت در استفاده از کابلی با متراژ بالا اشاره کرد.

نکات مثبت

 • برخورداری از نرخ انتقال بالاتر از HDMI
 • پشتیبانی بهتر از فناوری همگام‌سازی (Sync)
 • برخورداری از کلیپ‌های اتصال‌دهنده
 • پشتیبانی ایده‌آل از فناوری‌های AMD FreeSync و انویدیا G-Sync
 • امکان پخش تصویر روی چند صفحه نمایشگر تنها با یک درگاه دسیپلی پورت

نکات منفی

 • افت شدید کیفیت هنگام استفاده از کابلی با متراژ بالا
در کل باید گفت که هریک از دو فناوری HDMI و دیسپلی پورت طی سال‌های گذشته با پیشرفت‌های قابل توجهی همراه بودند و با هربار معرفی نسخه‌ای جدید، شاهد بهبود عملکرد آن‌ها بودیم. با این حال، برای گیمینگ و تجربه بهتر هنگام اجرای بازی‌های ویدیویی گفته می‌شود که دیسپلی پورت گزینه به‌مراتب بهتری است.
با این حال اگر به‌دنبال هزینه کمتری هستید و کیفیت خروجی ۱۰۸۰p یا ۱۴۴۰p مدنظرتان است، می‌توانید از درگاه HDMI برای اتصال مانیتور به رایانه شخصی استفاده کنید.

مقایسه نرخ انتقال داده میان نسخه‌های مختلف HDMI و DIsplayPort

باید در نظر داشت که دو فناوری اتصال HDMI و DisplayPort از نسخه‌های مختلفی استفاده می‌کنند که در برخی موارد نسبت به یکدیگر ضعیف‌تر یا توانمندتر هستند. درواقع زمانی‌که از دیسپلی پورت ۲.۰ صحبت می‌کنیم شاهد نرخ انتقال داده به ظرفیت ۸۰ گیگابیت‌برثانیه هستیم و این موضوع در حالی است که برترین مدل کنونی HDMI به نسخه ۲.۱ تنها قادر به انتقال ۴۸ گیگابیت داده بر ثانیه است.
در جدول زیر مشاهده خواهید کرد که هر نسخه از HDMI و دیسپلی پورت چه تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند.
نوع فناوری/مولفه‌ها حداکثر خروجی حداکثر نرخ انتقال داده
دیسپلی پورت ۱.۳ ۱۰۸۰p با نرخ نوسازی ۳۶۰ هرتزی

۱۴۴۰p با نرخ نوسازی ۲۴۰ هرتزی

۴K با نرخ نوسازی ۱۲۰ هرتزی

۸K با نرخ نوسازی ۳۰ هرتزی

۳۲ گیگابیت‌برثانیه
دیسپلی پورت ۱.۴ ۱۰۸۰p با نرخ نوسازی ۳۶۰ هرتزی

۱۴۴۰p با نرخ نوسازی ۲۴۰ هرتزی

۴K با نرخ نوسازی ۱۲۰ هرتزی

۸K با نرخ نوسازی ۱۲۰ هرتزی

۳۲ گیگابیت‌برثانیه
دیسپلی پورت ۲.۰ ۱۰۸۰p با نرخ نوسازی ۳۶۰ هرتزی

۱۴۴۰p با نرخ نوسازی ۲۴۰ هرتزی

۴K با نرخ نوسازی ۲۴۰ هرتزی

۸K با نرخ نوسازی ۸۵ هرتزی

۱۶K با نرخ نوسازی ۶۰ هرتزی

۸۰ گیگابیت‌برثانیه
HDMI نسخه ۱.۴ ۱۰۸۰p با نرخ نوسازی ۱۲۰ هرتزی

۱۴۴۰p با نرخ نوسازی ۷۵ هرتزی

۴K با نرخ نوسازی ۳۰ هرتزی

۱۰ گیگابیت‌برثانیه
HDMI نسخه ۲.۰ ۱۰۸۰p با نرخ نوسازی ۲۴۰ هرتزی

۱۴۴۰p با نرخ نوسازی ۱۴۴ هرتزی

۴K با نرخ نوسازی ۶۰ هرتزی

۸K با نرخ نوسازی ۳۰ هرتزی

۱۸ گیگابیت‌برثانیه
HDMI نسخه ۲.۱ ۱۰۸۰p با نرخ نوسازی ۲۴۰ هرتزی

۱۴۴۰p با نرخ نوسازی ۳۸۵ هرتزی

۴K با نرخ نوسازی ۱۴۴ هرتزی

۸K با نرخ نوسازی ۳۰ هرتزی

۴۸ گیگابیت‌برثانیه
با نگاهی به مشخصات ارائه‌شده در جدول بالا می‌توان تفاوت میان نسخه‌های مختلف دیسپلی‌پورت و HDMI را مشاهده کرد. همان‌طور که مشاهده می‌شود HDMI گزینه‌ای مناسب برای رزولوشن‌های پایین مانند ۱۰۸۰p و ۱۴۴۰p است؛ اما نمی‌تواند گزینه‌ای مناسب برای رزولوشن‌های بالا باشد، زیرا توان ارائه نرخ نوسازی بالا را ندارد.
در طرف مقابل، دیسپلی پورت تحت هر شرایطی کیفیت به مراتب بهتری را به کاربر ارائه می‌دهد. در دیسپلی پورت نسخه ۲.۰ نه‌تنها می‌توان از رزولوشن ۱۶K استفاده کرد، بلکه امکان استفاده از این رزولوشن با نرخ نوسازی ۶۰ هرتزی وجود دارد.

تفاوت میان نسخه های مختلف HDMI و دیسپلی پورت

در مورد تاندربولت نیز باید گفت که این فناوری برپایه‌ی دیسپلی‌پورت طراحی شده است. با وجود اینکه امکان اتصال نمایشگر به رایانه شخصی با استفاده از درگاه USB وجود دارد؛ اما چنین قابلیتی درواقع از فناوری دیسپلی پورت استفاده می‌کند.
یکی دیگر از بزرگ‌ترین مزایای دیسپلی پورت، امکان اتصال ۴ نمایشگر به‌صورت هم‌زمان به رایانه تنها با استفاده از یک درگاه دیسپلی پورت اشاره کرد. درحالی‌که چنین امکانی با درگاه HDMI وجود ندارد، نکته قابل تامل افت بسیار ناچیز کیفیت در زمان استفاده از ۴ نمایشگر به‌صورت هم‌زمان با استفاده از درگاه دیسپلی پورت است.

همگام‌سازی کارت گرافیک با نمایشگر در حالت گیمینگ

شاید از مهم‌ترین ویژگی‌های دیسپلی پورت را بتوان پشتیبانی آن از همگام‌سازی نمایشگر با پردازنده گرافیکی دانست که در حال حاضر به‌روزترین فناوری‌های همگام‌سازی توسط دو شرکت AMD و انویدیا ارائه می‌شود. دیسپلی پورت از هردو نسخه همگام‌سازی AMD FreeSync و انویدیا G-Sync پشتیبانی می‌کند؛ اما با کابل HDMI تنها می‌توان از همگام‌سازی AMD FreeSync استفاده کرد، البته به شرطی که نمایشگر نیز از چنین ویژگی پشتیبانی کند. در حال حاضر تنها نسخه HDMI 2.1 از قابلیت G-Sync انویدیا پشتیبانی می‌کند و دلیل آن نیز برخورداری از پهنای باند ۴۸ گیگابیت بر ثانیه است؛ دلیلی که باعث شد نسخه‌های قدیمی‌تر به خاطر محدودیت در پهنای باند قادر به سازگاری با تکنولوژی همگام‌سازی انویدیا نباشند.

فناوری همگام سازی AMD FreeSync و انویدیا G-Sync

برتری دیگر دیسپلی پورت نسبت به HDMI در طراحی آن است. طراحی اتصال آن به‌گونه‌ای است که از کلیپ‌های اتصال‌دهنده استفاده می‌کند تا کابل به‌راحتی از درگاه کنده نشود. این موضوع در حالی است که کابل HDMI از چنین کلیپ‌هایی استفاده نمی‌کند.
از طرف دیگر دیسپلی پورت را تنها در شرایطی می‌توان استفاده کرد که متراژ کابل در حد استاندارد باشد؛ اما امکان استفاده از کابل HDMI در متراژ ۳۰ متری نیز با کمترین میزان افت کیفیت وجود دارد.

جمع‌بندی

دیسپلی پورت ایده‌آل برای گیمینگ با برخورداری از سخت‌افزاری توانمند است. درواقع با استفاده از چنین فناوری می‌توان از اجرای بازی در حالت ۴K و نرخ نوسازی تا حداکثر ۲۴۰ هرتزی استفاده کرد؛ البته چنین حالتی به سخت‌افزار استفاده شده توسط کاربر نیز بستگی دارد.

از سویی دیگر HDMI گزینه‌ای مناسب برای گیمرهایی است که تجربه بازی را در حالت ۱۰۸۰p یا ۱۴۴۰p می‌پسندند و بودجه کمتری برای گیمینگ در نظر گرفته‌اند. همان‌طور  که در جدول نیز مشاهده شد فناوری HDMI در رزولوشن‌های ذکرشده قادر به ارائه نرخ نوسازی قابل توجهی است. با این حال، مشخصاتی که HDMI 2.1 دارد احتمالا سبب خواهد شد که اکثر گیمرها به سمت استفاده از آن بروند.

از لیست شگفت انگیز هفته هم دیدن فرمایید

آدرس :
فروشگاه سایبر – مهاباد – پاساژ بانک ملت روبه روی پاساژ سردار- طبقه همکف
پخش عمده ،خرید و فروش نرم افزار محصولات آموزشی ، بازیهای کامپیوتری – لوازم جانبی – لپ تاپ صفر و استوک
تماس :
۰۴۴۴۲۲۴۵۰۵۲
۰۹۳۶۶۵۶۴۳۴۶
۰۹۹۰۰۴۸۵۴۴۹
واتس آپ : ۰۹۳۶۶۵۶۴۳۴۶
کانال تلگرام : @cyberdc
محصولات روز، شانتیون و قیمت های باورنکردنی با سایبر


 بررسی و مقایسه کارت گرافیک GTX و Quadro

 

 گیمرهای حرفه ای و کسانی که مشغول کارهای رندرینگ هستند می پرسند چه تفاوتی بین گرافیک های RTX و GTX و Quadro وجود دارد.
ما قصد داریم در این مقاله به صورت کامل این موضوع را بررسی کنیم. پس با ما همراه باشید تا مقایسه کارت گرافیک GTX و Quadro را انجام دهیم.
فهرست مطالب
از لیست شگفت انگیز هفته هم دیدن فرمایید

تاریخچه شرکت Nvidia
NVIDIA شرکتی آمریکایی است که در سال ۱۹۹۳ تأسیس شد و در تولید تکنولوژی‌های کارت‌های ویدئویی، گرافیکی، ورک استیشن، رایانه‌های شخصی، دستگاه‌های پورتابل در سرتاسر جهان فعال است. NVIDIA یکی از فروشنده‌های اصلی کارت و پردازنده‌های گرافیکی (GPU) و رقیب AMD است.

مقدمه
مدت زیادی از عرضه‌ی نسل جدید کارت‌های گرافیک انویدیا با معماری تورینگ به بازار نمی‌گذرد، اما در همین مدت هم تقریبا برای بیشتر رده‌های بودجه‌ای، مدل‌های مختلفی از این نسل عرضه شده است. برخی از آنها پیشوند RTX را با خود یدک می‌کشند و برخی نیز با وجود بهره‌گیری از معماری جدید، با همان نامگذاری سابق یعنی GTX به فروش می‌رسند که ممکن است در بدو امر کمی گیج کننده به نظر برسد.
مقایسه کارت گرافیک GTX و Quadro
در واقع RTX ابتدا با معرفی مدل‌های GeForce RTX 2080 Ti و GeForce RTX 2080 به دنیا معرفی شد که بالاترین تعداد هسته‌های پردازشی در تراشه‌های مخصوص بازی را داشتند و برای اولین بار هم به هسته‌های جدیدی به نامِ RT Core مجهز شدند که تا معرفی کامل آن توسط مدیر عامل انویدیا برای همگان ناشناخته بود.
این واحد جدید به همراه واحد مربوط به پردازش‌های هوش مصنوعی آمده بودند که تغییری بنیادین در نحوه‌ی ایجاد عناصر گرافیکی مانند نورپردازی، سایه‌ و انعکاس‌ها ایجاد کنند تا بازی‌سازان بتوانند به جای پیاده سازی افکت‌های تقلبی و شبیه‌سازی شده در بازی‌ها، معادل فیزیکی و واقع گرایانه‌ی آنها را تولید کنند و علاوه بر بهبود جلوه‌های بصری، تجربه‌ی بهتری را برای گیمرها رقم بزنند.

١. کارت گرافیک های Quadro
محصولات گرافیکی حرفه‌ای کوادرو (Quadro)، کارایی و قابلیت های حرفه‌ای زیادی در زمینه مهندسی، پزشکی، معماری و رسانه‌ای و … فراهم می‌آورد. این محصولات بر پایه قدرت پردازش سریع و معماری کپلر (Kepler) ساخته شده‌اند.
کارت‌های گرافیکی سری Quadro به دو مجموعه کاملاً مجزا تقسیم می‌شوند. مجموعه اول کارت‌های سری Quadro FX هستند که شامل پردازنده‌های گرافیکی با کارایی بالا برای اجرای نرم‌افزارهای طراحی صنعتی هستند و دسته دوم کارت‌های سری Quadro NVS هستند که در زمینه CAD/CAM و سیستم‌هایی که به چندین خروجی نمایشگر به هم پیوسته نیاز دارند طراحی شده‌اند.
کارت گرافیک Quadro P5000
کارت گراافیک Quadro P5000
نام‌گذاری مدل‌های مختلف سری Quadro نسبت به کارت‌های گرافیکی مخصوص سیستم‌های خانگی، متفاوت است. این دسته از محصولات بیشتر در Workstation ها استفاده می‌شوند.
١.٢. نقاط قوت کارت گرافیک انویدیا کوآدرو (NVIDIA Quadro GPU)
کارهای خاص رندر کردن: کارت گرافیک های Quadro برای کارهای خیلی خاصی در رندرینگ، طراحی شده‌اند مانند طراحی CAD و رندرینگ حرفه‌ای ویدئو. واضح است که در این موارد Quadro بهترین انتخاب است و با فاصله بسیار با GeForce قرار می‌گیرد.
قدرت بسیار بالا: کارت گرافیک های Geforce، گزینه‌های قدرتمندی مثل RTX 2080 Ti را دارد اما برای داشتن حداکثر کارایی، رقیبی برای Quadro وجود ندارد. مثلا Quadro P6000 دارای ۲۴ گیگابایت GDDR5X VRAM و هسته‌های۳۸۴۰ CUDA است در نتیجه قدرت ۱۲ TFlops را فراهم می‌کند و Quadro حتی نزدیک آن هم نمی‌رسد. البته که این قدرت، بودجه بیشتری هم می‌طلبد اما اگر در بودجه محدودیتی ندارید، Quadro GPU سلطان این عرصه است.
کارت گرافیک های Quadro را می‌توان به کارت گرافیک های انویدیا تسلا (NVIDIA Tesla) وصل کرد که در این صورت رندرینگ و مجازی سازی، همزمان پشتیبانی می‌شود و همچنین کارایی بسیار بسیار بالایی خواهیم داشت. NVIDIA Tesla سیستمی است که به عنوان NVIDIA Maximus هم می‌نامند.
پردازش‌های بسیار دقیق و حساس: برای پردازش‌های بسیار دقیق و پیچیده مانند محاسبات علمی و ریاضی، کارت گرافیک های Quadro مناسب هستند. کوآدرو نسبت به همتای Geforce آن، کارایی بالاتری دارد. این مورد، مورد خاصی است اما اگر با آن سروکار داشته باشید، اهمیت آن را می‌دانید.
طول عمر: کارت گرافیک های Quadro مشابه پردازنده‌های زئون، با هدف طول عمر و دوام بالا طراحی شده‌اند.

٢. کارت گرافیکی GeForce GTX
این دسته کارت گرافیک بر اساس معماری کپلر طراحی شده‌اند و از GPGPU پشتیبانی می‌کنند که باعث بالا بودن کارایی در آنها می‌شود. اولین دسته از محصولات جی فورس در سال ۱۹۹۹ عرضه شد و جدیدترین کارت گرافیک های Geforce در قالب سری ۲۰ و سری ۱۶ به ترتیب در سال ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ وارد بازار شد. تا به حال ۱۶ سری مختلف از جی فورس ها به مشتریان ارایه شده است.
٢.١. نقاط قوت کارت گرافیک انویدیا جی فورس (NVIDIA GeForce GPU)
سرعت کلاک (clock Speed) سریع‌تر: کارت گرافیک های Geforce معمولا ۱۰ تا ۲۰ درصد، GPU Clock Speed سریع‌تری دارند. مثلا سرعت کلاک در Geforce GTX 1070 برابر با ۱۶۸۳ مگاهرتز است در حالی که در Quadro P2000 که کمی گران‌تر هم هست، ۱۴۷۰ مگاهرتز است. چنین سرعتی، کارایی کلی سیستم را بهتر می‌کند.
طراحی داخلی یک کارت گرافیک GTX
طراحی داخلی کارت گرافیک GeForce GTX
تنوع و ارزشمندی: سرعت کلاک بیشتر در کنارِ داشتن هسته‌های cuda و vram بیشتر که کار پردازش را سریع‌تر می‌کنند، باعث می‌شود Geforce ها برای اغلب سیستم‌ها مناسب باشند. با بودجه متوسط می‌توانید Geforce بسیار خوبی بخرید.
پشتیبانی از چند مانیتور و صفحه نمایش: گیمرها و کسانی که Multi Tasking انجام می‌دهند، اغلب از ۳ یا ۴ یا حتی ۸ مانیتور استفاده می‌کنند. کارت گرافیک های Geforce بهترین راهکار را دارند. کارت گرافیک های سری ۲۰، از مدل RTX 2060 به بعد از ۴ مانیتور پشتیبانی می‌کنند و با استفاده از کارت گرافیک دوم، این تعداد، دو برابر می‌شود. بسیاری کارت گرافیک های Quadro (البته بدون در نظر گرفتن سری nvs و سری‌های بسیار پیشرفته)، حداکثر دو صفحه نمایش را پشتیبانی می‌کنند و برای تعداد بیشتر باید آداپتور و اسپیلیتر استفاده کرد.

٣. مقایسه کارت گرافیک GTX و Quadro
پردازش موازی از مهمترین ویژگی‌های کارت گرافیک های انویدیا کوآدرو است که سرعت و کارایی بالایی برای مدل سازی و انیمیشن و طراحی صنعتی فراهم می‌کند اما از طرفی باعث می‌شود کارت گرافیک quadro برای بازی و گیمینگ، کم‌تر مناسب باشد و حتی در برابر کارت گرافیک های معمولی که در پردازش پیکسل توانا هستند، کارایی کم‌تری در این زمینه دارند چون بخش اعظمی از فعالیت آنها مربوط به پردازش‌های سنگین است.
مقایسه کارت گرافیک GTX و Quadro
با این توضیحات Geforce GPU برای گیمینگ مناسب‌تر است. مثلا کارت گرافیک Quadro FX 1800 بسیار نزدیک به Geforce GT 9600 است اما هر یک کاربردهای مختلفی دارند یکی برای کار با نرم افزارهای حرفه‌ای و دیگری برای بازی. کارت گرافیک هایی که برای مصارف حرفه‌ای کاربرد دارند، قیمت بالاتری هم نسبت به کارت گرافیک های معمولی دارند. اما قیمت بالاتر و مخاطب حرفه‌ای و خاص آنها باعث نشده این محصولات، تنوع کمی داشته باشند.
کارت گرافیک GeForce GTX کارت گرافیک Quadro
مناسب برای بازی های گرافیکی مناسب برای کارهای رندرینگ
سرعت کلاک بالاتر قدرت پردازش بالاتر
قیمت بالاتر قیمت پایین تر
تنوع مدل و ساختار ساختار و معماری ساده تر
پشتیبانی از چند مانیتور پشتیبانی از حداکثر ٢ مانیتور

۴. بازنگری در کارت های گرافیک
پس از معرفی و بحث اجمالی درباره کارتهای گرافیک GTX و Quadro این بار از نقطه نظر کارایی به بررسی آنها می پردازیم.
کارت های گرافیکی GTX خیلی قبل تر از کارت های گرافیکی Quadro در بازار بودند. در اصل یکی از دلایل توسعه کارت های گرافیکی کوادرو، ساختن کارت های گرافیکی قدرتمند و ارزان قیمت بود.
یکی از مهمترین اختلافات این مدل ها سرعت کلاک آن هاست. در گرافیک های Quadro با کاهش سرعت کلاک تصاویر شفافیت کمتری پیدا می کنند اما در عوض قیمت به شدت کاهش می یابد.
ساختار جدید کارت گرافیک
نکته جالب در مورد کارت های گرافیکی GTX این است که می توان با آنها تقریبا هر کاری را انجام داد. کارهای رندرینگ، بازی و پردازش تصویر. اما بر عکس برای کاربران گیمینگ کارت گرافیک های Quadro چندان جذابتی ندارند.
در کارت گرافیک های Quadro فقط در مدل های کلاس بالا می توان دستگاه را به ٢ مانیتور متصل کرد در حالی که بیشتر کارت های میان رده GTX را می توان به چند مانیتور متصل کرد. به عنوان مثال در مدل های رده بالای گرافیک GTX می توان تا ٨ مانیتور را به دستگاه متصل کرد.

۵. بررسی اجمالی Quadro جدید
معمولا چه در لپ تاپ ها و چه در کامپیوترهای خانگی کمتر از گرافیک Quadro استفاده می شود. این بدان معنا نیست که کارایی آنها محدود یا مشکل دار است. بلکه بیشتر به محبوبیت کارت گرافیک های GTX بازمی گردد.
نکته اول که باید در نظر داشت این است که کارت های گرافیکی Quadro برای کارهای مشخصی توسعه یافته اند. به اصطلاح برای بارهای خاص در نظر گرفته شده اند. مثلا ممکن است هنگام کارهای ظریف و طراحی ها با CAD گرافیک GTX برخی از جزئیات را از دست بدهد. اما هنگامی که با گرافیک Quadro کار می کنید این مسائل دیگر معنایی ندارند.
در کارت های گرافیکی Quadro فقط قدرت را می بینید. در حالی که ظریف کاری های GTX بسیار بیشتر است. این جمله را گیمرها و رندرهای حرفه ای به خوبی درک می کنند. کارت گرافیکی Quadro به دلیل قدرت بالایی که دارند معمولا توان بیشتری نسبت به GTX مصرف می کنند.
به عنوان نکته آخر لازم به یادآوری است که کارت گرافیک های Quadro سیستم خنک کنندگی به مراتب ساده تری از کارت گرافیک های GTX دارند. معمولا فن تهویه هوا را روی قسمت پردازنده نصب می کنند تا سریع عمل خنک سازی انجام شود.

۶. انقلاب جدید در کارت های گرافیک
پس از اینکه وضوح و ظرافت کارت های گرافیک GTX از حالت گیمینگ به سمت واقعیت سوق داده شد، شرکت اینتل با نام گذاری RTX این مورد را به کاربران یادآور شد. کارت گرافیک های RTX نسل جدیدتر از GTX ها می باشند که به شدت قدرت بیشتری دارند.
نماد کارت گرافیک RTX
۶.١. تفاوت کارت گرافیک GTX با RTX
چند وقتی است که با ورود کارت‌های گرافیک RTX تحول چشم‌گیری در بازار به وجود آمده است. بیایید کارت گرافیک های سری GTX و RTX انویدیا را با هم مقایسه کنیم. RTX برگرفته از هسته‌های به کار رفته در معماری این نوع کارت گرافیک است: هسته‌های Ray Tracing و Tensor. عبارت Ray Tracing به معنی رهگیری پرتو است که ردپایش را در نام‌گذاری کارت گرافیک‌های RTX می‌بینیم.
RT هسته‌های پردازشی جدیدی هستند که به همراه هسته‌های تنسور – Tensor در کنار هسته‌های کودا جای خود را بین کارت گرافیک‌های GTX بازکرده‌اند. هسته‌های RT رفتار نور را در برخورد به اجسام شبیه سازی می‌کند و تکنیک سایه‌زنی یا Shading را پیاده سازی می‌کنند. هسته‌های Tensor برای DLSS یا Deep Learning Super Sampling به کار می‌روند تا یادگیری ماشین را با کارت گرافیک همراه کنند. DLSS اساسا هوش مصنوعی را در بازی‌ها به کار می‌برد تا زوایا را طبیعی‌تر کند.
تفاوت ساختار Ti و حالت عادیتفاوت ساختار در حالت Ti و عادی
شاید هنوز تمام بازی‌ها نتوانند از این تکنولوژی‌ها استفاده کنند اما با همراهی بازی‎سازان روز به روز به تعداد بازی‌های قابل پشتیبانی در RT و DLSS اضافه می‌شود. بازی‌هایی مثل Battlefield V و Control و Metro Exodus و Shadow of the Tomb Raider با RT و DLSS سازگارند. در سال ۲۰۱۹ انویدیا کارت گرافیک های سری GTX 10 با معماری پاسکال و سری GTX 16 با معماری تورینگ – Turing را عرضه کرد. مدل‌های GeForce RTX 2080 Ti و GeForce RTX 2080 از جمله این نوع GPU ها هستند.
آنچه مسلم است این است که قیمت RTX ها بیشتر از GTX هاست. ۴ کارت گرافیک برتر هم از آن این معماری انویدیا هستند. در ادامه به مقایسه کارت گرافیک های GTX 1080 با معماری پاسکال و کارت گرافیک های RTX 2080 با معماری تورینگ می‌پردازیم. هم RTX 2080 هم GTX 1080 Ti بسیار سریع هستند و تفاوت آنها به غیر از معماری، رم‌های GDDR6 و رزولوشن بالاتری است که RTX 2080 دارد و باعث می‌شود مچ GTX 1080 Ti را در بازی‌های ۴K بخواباند. وگرنه هم در رده‌بندی و بنچمارک و هم در کارایی تفاوت چندانی ندارند.
HDR برای بیشتر گیمرها فاکتور مهمی نیست اما اگر قصد بازی ۴K با HDR دارید، RTX 2080 عملکرد بهتری نسبت به GTX 1080 Ti دارد مخصوصا که با مانیتورهای ۴K HDR که قیمت بسیار بالایی دارند استفاده شود. اما همچنان در میان کارت گرافیک های RTX و Quadro ابهاماتی وجود داشت.
گرافیک Quadro RTX
پس شرکت Nvidia با ترکیب معماری پایه ای بین کارت گرافیک ها به محصولی رسید که عملا هیچ رقیبی ندارد. کارت گرافیک های Quadro RTX. کارت گرافیک هایی با قدرتی چند برابر Quadroها و ظرافتی به مراتب بیشتر نسبت به GeForceها.

٧. رده بندی بهترین کارت گرافیک nvidia برای بازی در سال ۲۰۲۰
GeForce RTX 3080: از نظز سرعت در مکان دوم قرار دارد و قیمت معقول‌تری نسبت به ۳۰۹۰ و ۲۰۸۰ Ti دارد. پشتیبانی از ۴K، برق ۳۲۰ وات، کلاک پایه ۱۷۱۰ مگاهرتز و رم ۱۰GB GDDR6X 19 Gbps و تعداد هسته‌های ۸۷۰۴ از ویژگی‌های آن است.
GeForce RTX 3090: سریع‌ترین کارت گرافیک است و دو برابر قیمت نسبت به ۳۰۸۰ و ۱۰ تا ۱۵ درصد کارایی بیشتر دارد. پشتیبانی از بازی‌های ۴K و حتی ۸K، برق ۳۵۰ وات، کلاک پایه ۱۶۹۵ مگاهرتز و رم ۲۴GB GDDR6X 19.5 Gbps و تعداد هسته‌های ۱۰۴۹۶ از ویژگی‌های آن است.

GeForce RTX 3070: بهترین کارت گرافیک با قیمت حدود ۵۰۰ دلار است. با نصف قیمت نسبت به ۲۰۸۰ Ti کارایی نزدیک به آن را دارد. پشتیبانی از تورینگ و DLSS، برق ۲۲۰ وات، کلاک پایه ۱۷۳۰ مگاهرتز و رم ۸GB GDDR6X 14 Gbps و تعداد هسته‌های ۵۸۸۸ از ویژگی‌های آن است.
GeForce RTX 2060: کمترین قیمت را با وجود تکنولوژی تورینگ و DLSS دارد. پشتیبانی از تورینگ و DLSS و سرعت بالا، برق ۱۶۰ وات، کلاک پایه ۱۶۸۰ مگاهرتز و رم ۶GB GDDR6X 14 Gbps و تعداد هسته‌های ۱۹۲۰ از ویژگی‌های آن بوده و از GTX 1070 Ti بهتر است.

GeForce GTX 1660 Super: این کارت گرافیک ۱۵ درصد از ۱۶۶۰ معمولی و ۲۰ درصد از RX 5500 XT 8GB سریعتر است. پشتیبانی از برق ۱۲۵ وات، کلاک پایه ۱۷۸۵ مگاهرتز و رم ۶GB GDDR6X 14 Gbps و تعداد هسته‌های ۱۴۰۸ از ویژگی‌های آن است.
کارت گرافیک GeForce GTX 1660 super
کارت گرافیک GeForce GTX 1660 Super
GeForce GTX 1650 Super: این کارت گرافیک ۱۵ درصد از ۱۶۶۰ معمولی و ۲۰ درصد از RX 5500 XT 8GB سریعتر است. با بودجه کم، هر نوع بازی را می‌توانید اجرا کنید. پشتیبانی از برق ۱۰۰ وات، کلاک پایه ۱۷۲۵ مگاهرتز و رم ۴GB GDDR6X 12 Gbps و تعداد هسته‌های ۱۲۸۰ از ویژگی‌های آن است.

٨. جدول رده بندی بهترین گرافیک های Nvidia
جدول مقایسه کارت گرافیک GTX و Quadro
بخش اول بهترین کارت های گرافیکی برای لپ تاپ
Graphic
Memory
(GB)
Memory
Clock
(MHz)
Core
Clock
(MHz)
Gaming
Resolution
Video
Editing
۳D Animation
Motion Graphic
کارت گرافیک
۴ ۸۰۰ ۱۴۸۵ ۱۰۸۰p ۴K GeForce GTX 1650
۶ ۱۵۰۰ ۱۵۰۰ ۱۰۸۰p ۴K GeForce GTX 1660Ti
۴ ۱۰۰۰ ۱۵۷۵ ۱۰۸۰p ۴K Quadro T2000
۶ ۱۷۵۰ ۱۳۶۵ ۱۰۸۰p ۶K Medium GeForce RTX 2060
۸ ۱۷۵۰ ۱۵۰۰ ۱۴۴۰p ۶K Large GeForce RTX 3070
۶ ۱۷۵۰ ۹۴۵ ۱۰۸۰p ۶K Medium Quadro RTX 3000
۸ ۱۶۲۵ ۱۰۰۵ ۱۰۸۰p ۶K Large Quadro RTX 4000
۱۶ ۲۳۷۵ ۱۴۵۰ ۱۴۴۰p ۸K XL GeForce RTX 3080
۱۶ ۱۷۵۰ ۱۶۲۰ ۱۴۴۰p ۸K XL Quadro RTX 5000
۲۴ ۱۷۵۰ ۱۴۴۰ ۱۴۴۰p ۸K XL Quadro RTX 6000

کارت گرافیک Quadro RTX 5000کارت گرافیک Quadro RTX 5000

بهترین کارت گرافیک ها برای استفاده در کیس یا Desktop
Graphic
Memory
(GB)
Memory
Clock
(MHz)
Core
Clock
(MHz)
Gaming
Resolution
Video
Editing
۳D Animation
Motion Graphic
کارت گرافیک
۴ ۱۵۰۰ ۱۵۳۰ ۱۰۸۰p ۴K GeForce GTX 1650 Super
۶ ۱۵۰۰ ۱۵۰۰ ۱۰۸۰p ۴K GeForce GTX 1660 Ti
۸ ۱۷۵۰ ۱۳۶۵ ۱۰۸۰p ۶K Medium GeForce RTX 2060
۸ ۱۷۵۰ ۱۴۱۰ ۱۴۴۰p ۶K Large GeForce RTX 3060 Ti
۸ ۱۷۵۰ ۱۵۰۰ ۱۴۴۰p ۶K Large GeForce RTX 3070
۸ ۱۶۲۵ ۱۰۰۵ ۱۰۸۰p ۶K Large Quadro RTX 4000
۲۴ ۲۴۳۸ ۱۴۰۰ ۴K ۸K XL GeForce RTX 3090
۱۶ ۱۷۵۰ ۱۶۲۰ ۱۴۴۰p ۸K XL Quadro RTX 5000
۴۸ ۱۸۶۰ ۲۰۰۰ ۴K ۸K XXL GeForce RTX A6000

٩. سوالات متداول در مقایسه کارت گرافیک GTX و Quadro

کارت گرافیک کوادرو برای چه کسانی مناسب است؟

محاسبات دیتا و علمی، بورس، CAD Rendering، تولید حرفه ای ویدیو، تولیدات سه بعدی

کارت گرافیک جی تی ایکس برای چه کسانی مناسب است؟

این کارت گرافیک مخصوص بازی های گرافیکی است. مناسب برای CAD معمولی، جاهایی که نیاز به چند مانیتور است، ادیت ویدیو در حد معمولی

چه تفاوتی بین گرافیک RTX و GTX وجود دارد؟

تفاوت اصلی آنها در کیفیت تصویری است که ارائه می دهند. جزئیات بیشتر و وضوح بالاتری در گرافیک های RTX وجود دارد.

آیا گرافیک Quadro مناسب بازی کردن است؟

می توان از گرافیک های کوادرو انتظار داشت که سنگین ترین بازی ها را نیز پردازش کنند. اما این گرافیک ها بی صورت حرفه ای برای کارهای رندرینگ توسعه یافته اند.

بهترین کارت گرافیک کدام مدل است؟

در حال حاضر با ترکیب معماری کارت های Quadro و RTX مدل های جدید با نام Quadro RTX وجود دارند که از هر نظر بالاتر از سایر کارت های گرافیکی هستند.

چه عواملی باعث بالا رفتن رنک یک کارت گرافیک می شود؟

حافظه مجزا برای پردازش تصویر، کلاک هسته و حافظه آن، خروجی تصویر و حداکثر وضوحی که قادر به پخش آن است. حداکثر وضوحی که می تواند در حالت Edit پردازش کند.


١٠. سخن پایانی درباره مقایسه کارت گرافیک GTX و Quadro
کارت های گرافیک دنیای بزرگی دارند اما هر کدام به منظوری خاص و برای کاری خاص طراحی و ساخته شده اند. گاهی لازم نیست برای اجرای بازی از یک کارت گرافیک گران قیمت استفاده کرد، بلکه به کمک یک کارت گرافیک میان رده نیز نیاز کاربر برطرف می شود. در حالی که برای کارهای رندرینگ و استودیوهای ادیت و تدوین تصویر لازم است تا از کارت گرافیک های حرفه ای و پر قدرت استفاده کرد.
در مقایسه کارت گرافیک GTX و Quadro که انجام شد هدف آشنای کاربر با نوع و ساختار کارت های گرافیکی است. انتخاب اینکه چه کارت گرافیکی بهتر است به کاربر و کاری که انجام می دهد بستگی دارد. هزینه و بودجه یکی از تعیین کننده ترین معیارهای انتخاب یک کارت گرافیک مناسب می باشد. امیدواریم توانسته باشیم که به بهترین شکل ممکن شما را با خصوصیات و مزایای هر سری از کارت گرافیک ها آشنا کرده باشیم.

منابع: Nvidia
GPU mag
appulas
فالنیک

آدرس :
فروشگاه سایبر – مهاباد – پاساژ بانک ملت روبه روی پاساژ سردار- طبقه همکف
پخش عمده ،خرید و فروش نرم افزار محصولات آموزشی ، بازیهای کامپیوتری – لوازم جانبی – لپ تاپ صفر و استوک
تماس :
۰۴۴۴۲۲۴۵۰۵۲
۰۹۳۶۶۵۶۴۳۴۶
۰۹۹۰۰۴۸۵۴۴۹
واتس آپ : ۰۹۳۶۶۵۶۴۳۴۶
کانال تلگرام : @cyberdc
محصولات روز، شانتیون و قیمت های باورنکردنی با سایبر

هر هفته  محصولات رایگان بدون هزینه و خرید  بر روی فلش تقدیم میگردد

۵۰ گیگ بازی + ۱۵۰ محصول آموزشی و متفرقه

لیست بازیها : ۵۰ گیگ (حداکثر ۳ بازی )
☝️از لیست های زیر هر هفته فقط یک عنوان تقدیم میگردد
۱ – لیست آموزش زبان انگلیسی
۲- محصولات آموزشی و متفرقه
۳ – لیست انگیزشی و موفقیت
۴ – لیست گرافیک
۵- فروش – بازاریابی – دیجیتال مارکتینگ
۶ – لیست محصولات ورزشی
۷
محصولات کودکان
۸-  محصولات رایگان جدید 
🟢   لیست شگفت انگیز فروشگاه
🟢 لیست لپ تاپ های فروشگاه
🟢 لیست محصولات جدید فروشگاه
🟢 لیست کانال های تلگرام فروشگاه
 

🌺 توضیحات و راهنمایی

☝️ توجه کنید هدایا  بدون خرید و بدون هزینه و بر روی فلش هر هفته یک محصول تقدیم دوستان میگردد
‼️برای مشاهده توضیحات بیشتر محصولات روی آنها کلیک کنید
🟢  به لیست محصولات رایگان و حراجی اضافه میشود
📱  تماس ،
 تماس :  ۴۲۲۴۵۰۵۲ – ۰۹۹۰۰۴۸۵۴۴۹  – ۰۹۳۶۶۵۶۴۳۴۶
واتس آپ  ،  تلگرام  :  ۰۹۳۶۶۵۶۴۳۴۶
فروش نرم افزار – محصولات آموزشی -بازی های کامپیوتری – لوازم جانبی – لپتاپ
کانال تلگرام فروشگاه : @cyberdc

آدرس : مهاباد – فروشگاه سایبر – پاساژ بانک ملت – روبه روی پاساژ سردار


 محصولاتی با قیمت های شگفت انگیز در این پست عرضه میشود

این لیست ادامه دارد …

برای توضیحات بیشتر روی لینکها کلیک کنید

 

کابینت ساز از سیر تا پیاز

مجموعه کامل آموزش نرم افزارهای طراحی،برش و ساخت کابینت

قیمت : ۳۰۰۰۰ تومان

کابینت ساز آموزش نرم افزارهای طراحی،برش و ساخت کابینت

شکوه گذشته ها ،هزاره سوم پیش از میلاد تا سده هفتم میلادی

قیمت : ۱۰۰۰۰ تومان

آموزش جامع ۳ds Max 2015

قیمت : ۱۰۰۰۰ تومان

 

سفره آرایی تزئین سفره با میوه و سبزی

قیمت : ۱۰۰۰۰ تومان

metro last light

قیمت اورجینال : ۱۵۰۰۰ تومان
metro last light

جلوه های ویژه action essentials

قیمت : ۱۰۰۰۰ تومان

نرم افزار دیسک نجات BOOT DISK Collection 2021

۲dvd9- قیمت اورجینال : ۳۰۰۰۰ تومان

نرم افزار دیسک نجات BOOT DISK Collection 2021

 

Enemy Front

۲dvd- قیمت اورجینال : ۱۲۰۰۰ تومان

Enemy Front

آموزش جامع PHP

قیمت : ۱۰۰۰۰ تومان

اموزش تصویری سال یازدهم فارسی ۲ تمامی رشته ها

۳dvd -قیمت اورجینال : ۳۰۰۰۰ تومان

فارسی 2 تمام رشته ها

 

Sniper Ghost Warrior Contracts

۱dvd9 – قیمت اورجینال:۱۵۰۰۰ تومان

بازی days gone
۲۰,۷Gb – قیمت : ۱۰۰۰۰ تومان

آموزش کارگردانی و فیلمبرداری از میتدی تا حرفه ای

قیمت اورجینال : ۲۰۰۰۰ تومان

آموزش کارگردانی و فیلمبرداری

Halo: The Master Chief Collection
۵۶.۳GB – قیمت : ۱۵۰۰۰ تومان

آموزش ساخت اپلیکیشن اندروید بدون نیاز به برنامه نویسی
۲۰ جلسه : قیمت : ۱۰۰۰۰ تومان
کالبد شکافی ویژه دانشجویان و پزشکان (فارسی و انگلیسی)
قیمت : ۱۰۰۰۰ تومان

مجموعه دروس مقطع دوم دبستان برای اندروید

قیمت اورجینال : ۲۵۰۰۰ تومان

صفر تا صد بازی سازی دو بعدی

قیمت اورجینال : ۵۵۰۰۰

صفر تا صد آموزش یونیتی دو بعدی – پک یک

نصب و راه اندازی سیستم های امنیتی ،دوربین های مدار بسته و…

قیمت : ۱۰۰۰۰ تومان

آموزش نصب سیستم های امنیتی

آموزش تعمیرات ماشینهای اداری

قثمت اورجینال : ۲۰۰۰۰ تومان

تعمیرات ماشین های اداری

آموزش تصویری ورزش TRX تی آر ایکس

قیمت : ۱۰هزار توان

آموزش ورزش TRX به صورت تصویری | آموزش تی آر ایکس

آموزش برنامه نویسی اندروید

قیمت اورجینال : ۳۵۰۰۰

آموزش برنامه نویسی اندروید(Android)--طراحی واسط کاربری پیشرفته-پارت2

نـرم افـزارهـای هـارد دیـسـک + ویندوز لایو

۱dvd9 – قیمت اورجینال : ۱۵۰۰۰ تومان
نـرم افـزارهـای هـارد دیـسـک + ویندوز لایو Hard Disk Utility Ver.4

نرم افزارهای تخصصی مـهنـدسـی معماری Architecture Ver.8

۲dvd9 – قیمت اورجینال : ۲۰۰۰۰ تومان

مجموعه نرم افزارهای معماری و انیمیشن
MAYA 2020 + Sketchup & Architecture Collection
Archicad
قیمت اورجینال : ۱۵۰۰۰ تومان

Sketchup archicad  Collection 2020 + Architecture  مایا 2020+اسکچاپ  

resident evil 2 remake
۳dvd9 – 22.5Gb- قیمت بر روی فلش : ۱۰۰۰۰ تومان

Fallout 4
۳dvd9 – قیمت اورجینال : ۳۰۰۰۰ تومان
Fallout 4

Fallout 4

هدست بی سیم جبرا مدل Halo Smart

قیمت : ۳۵۵۰۰۰ تومان

کوشا میشا  اول دبستان
قیمت : ۵۵۰۰۰ تومان

مـهنـدسـی عـمـران نـرم افـزارهـای تـخـصصـی Civil Ver.8

قیمت اورجینال : ۲۰۰۰۰ تومان

نـرم افـزارهـای تـخـصصـی مـهنـدسـی عـمـران

Photoshop 2021  فتوشاپ

قیمت اورجینال : ۱۵۰۰۰ تومان

Adobe Photoshop CC 2021

VMware Virtualization 2021 به همراه شبیه ‌ساز اندروید
ق
یمت اورجینال: ۱۵۰۰۰ تومان

شبیه‌ساز اندروید

هندزفری سلبریت مدل G6

قیمت : ۶۲۰۰۰ تومان

هندزفری سلبریت مدل G6


هندزفری بلوتوثی یوسمز US-BT001
ق
یمت : ۱۵۰۰۰۰ تومان

هندزفری بلوتوثی

theHunter Call of the Wild Bloodhound

۲dvd9 – قیمت : ۲۵۰۰۰ تومان

 

نرم افزارهای تخصصی مهندسی صنایع و مدیریت

قیمت اورجینال: ۲۰۰۰۰ تومان – ۲dvd9

مجموعه نرم افزارهای مهندسی صنایع و مدیریت

Assassin’s Creed Odyssey
قیمت اورجینال: ۴۰۰۰۰ تومان

Odyssey

Windows 10 Live + آموزش
قیمت اورجینال : ۱۵۰۰۰ تومان – ویندوز بدون نصب

Windows 10 Live

 

پاوربانک ۲۰۰۰۰میلی آمپر آرون مدل  POWERBANK ARUN E20

قیمت  : ۴۵۰۰۰۰  تومان

پاور بانک 20000 E20

assistant 2021 smart   نصب هوشمند فقط با یک کلیک
مجموعه نرم افزار های کاربردی
۲dvd – قیمت اورجینال : ۲۵۰۰۰ تومان

assistant 2021 smart نصب هوشمند فقط با یک کلیک

صفر تا صد آموزش نویس ورکس
قیمت : ۷۵۰۰۰ تومان

صفر تا صد آموزش نویس ورکس Navisworks

🌺

Resident evil resistance
۴dvd – قیمت اورجینال : ۲۰۰۰۰ تومان

Resident evil

CRYSIS REMASTERED
۳dvd9 – قیمت اورجینال : ۲۵۰۰۰

Crysis Remastered

ولفنشتاین ۲

Wolfenstein II The New Colossus
۵dvd9 – قیمت اورجینال : ۵۲۰۰۰ تومان

Wolfenstein II The New Colossus

بازی باتلفیلد ۱ :

اورجینال ۴DVD9  : قیمت : ۴۰۰۰۰ تومان

 

Battlefield V
۶dvd9 – قیمت اورجینال: ۵۶۰۰۰ تومان
Battlefield V

 

آموزش جامع حسابداری ، اصول و مبانی حسابداری از پایه تا پیشرفته

قیمت : ۱۰۰۰۰ تومان

آموزش جامع حسابداری، اصول و مبانی حسابداری از پایه تا پیشرفته accounting

آموزش خوشنویسی نستعلیق به صورت قدم به قدم

قیمت : ۱۰۰۰۰

آموزش خوشنویسی نستعلیق

آموزش تصویری تعمیرات و اسمبلی کامپیوتر

قیمت : ۱۰۰۰۰ تومان

آموزش تصویری تعمیرات و اسمبلی کامپیوتر

آموزش تصویری تعمیرات موبایل ۲

قیمت : ۱۰۰۰۰

آموزش تصویری تعمیرات موبایل 2

آموزش منبت کاری

قیمت : ۱۰۰۰۰

آموزش منبت کاری

 تنوع زیستی ایران ، مرجع محیط زیست طبیعی ایران

قیمت اورجینال : ۲۰۰۰۰ تومان

تنوع زیستی ایران ، مرجع محیط زیست طبیعی ایران

آموزش ماساژ چینی

قیمت : ۱۰۰۰۰ تومان

تاریخ و بناهای تاریخی سده هفتم میلادی تا عصر حاضر

قیمت : ۱۰۰۰۰ تومان

آموزش کامل تکنیکهای طلا و جواهر سازی

قیمت : ۱۰۰۰۰ تومان

آموزش کامل تکنیکهای طلا و جواهر سازی

آموزش تصویری Matrix نرم افزار ویژه طراحی جواهرات متنوع به صورت کامل

قیممت : ۱۰۰۰۰ تومان

آموزش نجاری carpentry

قیمت : ۱۰۰۰۰ تومان

آموزش نجاری carpentry

آموزش جامع بازاریابی وفروش ، فروشندگی و تبلیغات

قیمت :

آموزش کامل ادوبی بریج

قیمت :

دوره جامع آموزش Less از مقدماتی تا پیشرفته

قیمت :

دوره کاملترین آموزش نتورک پلاس | Network+ دنیا

قیمت : 

فیلم بازاریابی اینترنتی با وردپرس
قیمت :
دوره امنیت سرور (لینوکس)

قیمت :

آموزش ۰ تا ۱۰۰ مدیریت فروشگاه و صدور فاکتور اکسس

قیمت :

دوره ی آموزش پروژه محور ساخت دفترچه تلفن با Vue.js و Laravel

قیمت :

دوره آنلاین کنترل رویا در خواب

قیمت : ۰

آموزش صفر تا صد تعمیرات نرم افزاری موبایل

قیمت :

مکملها در تغذیه و تناسب اندام

قیمت :

گام به گام تا کار در خارج از کشور

قیمت :

راهنمای گام به گام اخذ اقامت
افرادی که قصد مهاجرت دارند اغلب درباره اینکه برای کدام کشور و از چه طریقی اقدام نمایند تردید دارند

قیمت :

دوره آموزش برنامه نویسی چند سکویی ( Cross Platform ) موبایل با Xamarin Forms پروژه محور

قیمت :

دوره حرفه ای گوگل آنالیتیکس

قیمت :

پکیج جامع فیلتر پول هوشمند

قیمت :

دوره آموزش طراحی قالب دیجیکالا

قیمت :

دوره کلمات کلیدی پولساز در سئو

قیمت :

دوره آموزشی نخبگان تولید محتوا

قیمت :

آموزش ساخت ربات تلگرام درخواست تاکسی با سی شارپ

قیمت :

دارن هاردی “ملاقات متعالی”

قیمت :

دوره جامع آموزش کسب درآمد دلاری

قیمت :

دوره ی آموزش ساخت اپ گالری تصاویر آنلاین با کاتلین

قیمت :

کارگاه استارتاپی دانشگاه استنفورد

قیمت :

آموزش برنامه نویسی WebGIS با پایتون

قیمت :

آموزش طراحی سایت بدون کدنویسی تا درآمدزایی

قیمت :

آموزش حسابداری پیمانکاری

قیمت :

مجموعه پلاگین‌های Trapcode Suite در نرم‌افزار Adobe After Effects

قیمت :

کاملترین دوره آموزش اینترنت اشیاء (۴ سطح مقدماتی،متوسطه،پیشرفته و تکمیلی در یک دوره کامل)

قیمت :

آموزش فوق سریع زبان انگلیسی MIE

قیمت :

دوره مسترکلاس پرولوگو ( ایده تا اجرا و بازار کار )

قیمت :

۰ تا ۱۰۰ اصول و قوانین کادربندی و کراپ در تصاویر

قیمت :

دوره استادی (فتومونتاژ) ساخت پوستر در فتوشاپ

قیمت :

دوره دکتری شارپ سازی در فتوشاپ

قیمت :

دوره جامع آموزش عکاسی با دوربین

قیمت : 

دوره جامع آموزش طراحی سایت بدون کدنویسی با المنتور

قیمت :

دوره جامع آموزش برنامه نویسی ربات تلگرام با PHP

قیمت : 

سکوریتی پلاس securty +

قیمت :

لیست هدایای فروشگاه سایب

ر (رایگان ) کلیک کنید

هر هفته عنوان های  رایگان جدید 

محصولات کودکان رایگان

 

آدرس :
فروشگاه سایبر – مهاباد – پاساژ بانک ملت روبه روی پاساژ سردار- طبقه همکف
پخش عمده ،خرید و فروش نرم افزار محصولات آموزشی ، بازیهای کامپیوتری – لوازم جانبی – لپ تاپ صفر و استوک
تماس   :
۰۴۴۴۲۲۴۵۰۵۲
۰۹۳۶۶۵۶۴۳۴۶
۰۹۹۰۰۴۸۵۴۴۹

واتس آپ : ۰۹۳۶۶۵۶۴۳۴۶
کانال تلگرام : @cyberdc
محصولات روز، شانتیون و قیمت های باورنکردنی با سایبر


این لیست ادامه دارد :

برترین اتومبیل های جهان

نرم افزار تخصصی معجزه حفظ قران کریم

آموزش کاربردی تلفیق فیلم با آبجکت های ۳ بعدی

وان گوگ برترین نقاشان جهان ۲

آموزش جامع pro engineer طراحی سه بعدی قطعات صنعتی

آموزش پرورش قارج

آموزش ایروبیک بانوان

درب و پنجره : بیش از ۱۰۰۰ مدل زیبا و طبقه بندی شده

آموزش طراحی مهر خاتم و مهر چهره در فتوشاپ

نورپردازی نمای داخلی و خارجی ساختمان
بیش از ۱۰۰ مدل زیبا باکیفیت

 

🟢 جدید ترین بازی های اضافه شده به لیست رایگان :
– spec ops the line
need for speed payback

– Splinter Cell : Blacklist

– ASSASSINS CREED BLACK FLAG FREEDOMCRY

🌺

  لیست محصولات حراجی فروشگاه

🌺

لیست هدایای فروشگاه سایبر


نرم افزار اس ام اس های پاک شده برای اندروید

پیامک‌های حذف شده رو برگردون!
◀️برنامه SMS Backup & Restore Pro از بهترین اپلیکیشن‌های نسخه پشتیبان از اس‌ام‌اس‌هاست که برای اندروید ساخته شده.
◀️ممکن است به هر دلیلی گوشی شما فرمت بشه و تمامی اطلاعاتش از بین بره، با این برنامه می‌تونید از پیامک‌ها بکاپ بگیرید و هر موقع که خواستید با یک کلیک اون‌ها رو بازگردانی کنید
◀️برخی از امکانات:
۱⃣گرفتن نسخه پشتیبان به صورت خودکار
۲⃣مشاهده ی محتویات فایل های پشتیان
۳⃣گزینه‌ای برای تهیه پشتیبان از مکالمات
۴⃣پشتیبان‌گیری در فرمت XML
۵⃣ بازگردانی آسان اطلاعات
۶⃣ امکان فشرده سازی فایل بکاپ
۷⃣ گرفتن بکاپ به صورت خودکار
از لیست شگفت انگیز هفته هم دیدن فرمایید

 

آدرس :
فروشگاه سایبر – مهاباد – پاساژ بانک ملت روبه روی پاساژ سردار- طبقه همکف
پخش عمده ،خرید و فروش نرم افزار محصولات آموزشی ، بازیهای کامپیوتری – لوازم جانبی – لپ تاپ صفر و استوک
تماس :
۰۴۴۴۲۲۴۵۰۵۲
۰۹۳۶۶۵۶۴۳۴۶
۰۹۹۰۰۴۸۵۴۴۹
واتس آپ : ۰۹۳۶۶۵۶۴۳۴۶
کانال تلگرام : @cyberdc
محصولات روز، شانتیون و قیمت های باورنکردنی با سایبر
محصولات کودکان رایگان  و بر روی فلش
نرم افزار هوشمند دارا و سارا

آموزش جامع و مفرح نقاشی کودکان

آموزش جامع و مفرح نقاشی کودکان

ceville  بازی قدرت نسخه فارسی

 

disney universe

شرک برای همیشه (دوبله فارسی )

worms reloaded

ادامه لیست به زودی
از لیست شگفت انگیز هفته هم دیدن فرمایید

آدرس :
فروشگاه سایبر – مهاباد – پاساژ بانک ملت روبه روی پاساژ سردار- طبقه همکف
پخش عمده ،خرید و فروش نرم افزار محصولات آموزشی ، بازیهای کامپیوتری – لوازم جانبی – لپ تاپ صفر و استوک
تماس – واتس آپ :
۰۴۴۴۲۲۴۵۰۵۲
۰۹۳۶۶۵۶۴۳۴۶
۰۹۹۰۰۴۸۵۴۴۹
کانال تلگرام : @cyberdc
محصولات روز، شانتیون و قیمت های باورنکردنی با سایبر